Integracja rozwiązań dla instalacji telekomunikacyjnych i operatorów kablowych

Multiswitche, optyka multiswitchowa

     

Multiswich to urządzenie do dystrybucji sygnału TV naziemnej i satelitarnej. Multiswitch satelitarny jest urządzeniem, które razem z konwerterem satelitarnym typu Quattro służy do dystrybucji sygnałów telewizji satelitarnej pochodzących z pojedynczej anteny do wielu odbiorników TV-SAT. Oprócz wejść satelitarnych multiswitch ma dodatkowe wejście dla sygnałów naziemnych. Do tego wejścia może być podłączone wyjście zwrotnicy antenowej lub wielozakresowego, wielokanałowego wzmacniacza antenowego. W ten sposób można wprowadzać do instalacji antenowej sygnały stacji radiowych UKF, cyfrowego radia DAB oraz sygnały telewizji naziemnej DVB-T. Mogą to być również sygnały pochodzące na przykład z kamer (modulatorów). Dystrybucja sygnałów telewizji satelitarnej TV-SAT i naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T z wykorzystaniem multiswitchy jest obecnie coraz częściej stosowanym wariantem okablowania budynków.

Nowe generacje multiswitchy są przeznaczone do przesyłania treści programowych w postaci sygnałów naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T i cyfrowej telewizji satelitarnej DVB-S. Małe wartości tłumienia przejściowego umożliwiają realizację większych instalacji. Dzięki temu można podłączyć do sieci nawet do 200 abonentów. Przy większych ilościach użytkowników stosuje się multiswitch/multiswitche kaskadowe.

Komunikacja tunera satelitarnego z multiswitchem odbywa się za pomocą:

» kombinacji napięć: +14V – polaryzacja „V” lub +18V – polaryzacja „H”,
» sygnału 0/22kHz – wybór pasma Low Band / High Band,
» komendy DiSEqC – wybór satelity (dotyczy multiswitchy 9-wejściowych).

Dzięki temu multiswitch "wie" jakie sygnały od strony wejścia połączyć z odpowiednim wyjściem. Dla odbiornika satelitarnego multiswitch jest widziany jako zespół konwerterów satelitarnych.

 

Multiswitche classic

Multiswitche kaskadowe 9-wejściowe i multiswitche końcowe 5- i 9-wejściowe

Multiswitche PREMU

Multiswitche kaskadowe i końcowe o dużej separacji między torami i podwyższonym poziomie wejściowym sygnału (93dB), 5- i 9-wejściowe

Multiswitche T-urbo-T

Multiswitche z serii T-urbo-T przystosowane do montażu pionowego (oszczędność miejsca)

 

Wzmacniacze magistrali multiswitchowej

 

MultiBAS

Urządzenia integrujące wzmacniacz kanałowy z multiswitchem

Optyka multiswitchowa

Nadajnik optyczny, odbiornik optyczny, konwerter optyczny LNBF, rozgałęźniki optyczne, akcesoria

 

 

Rozgałęźniki i odgałęźniki SAT

 

Akcesoria

Sterownik URC-100, zasilacze, szybkozłącza

 
skontaktuj się

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas
58 739 59 59

Napisz do nas
telmor@telmor.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×