Praktyczne porady
Poniżej przedstawiamy zbiór kilku praktycznych porad odnoszących się do typowych sytuacji, jakie mogą wystąpić podczas rozbudowy bądź budowy nowej instalacji, odbierającej programy telewizyjne również z MUX8.
- W przypadku istniejącej już instalacji zbiorowej, opartej na bazie któregoś ze wzmacniaczy z serii WWK (982/951/861/1062), to należy położyć dodatkowy kabel TT-113PE i podłączyć antenę T-urbo-T V.
-
Jeżeli instalacja wykorzystuje już antenę asr z wbudowanym przedwzmacniaczem (z wyjątkiem asr IQ LTE SAW) to przy sprzyjających warunkach pozwoli ona na odbiór programów z MUX8 bez żadnej zmiany. Zastosowane w tych antenach przedwzmacniacze mogą pracować w poszerzonym zakresie, a jedynym uwarunkowaniem oprócz mocy nadajnika i odległości odbiorcy, będzie sposób nadawania MUX8 na danym obszarze. Jeśli tą samą antenę wykorzystujemy już do odbioru programów nadawanych w paśmie UHF (polaryzacja H), również pasmo VHF musi być nadawane w tej samej polaryzacji.
Jeśli układ nie zadziała, koniecznym będzie zainstalowanie dodatkowej anteny Turbo-T V lub EK-36 i podłączenie jej za pomocą zwrotnicy ZWR-210DC lub wzmacniacza kanałowego WK-410. Jeżeli antena asr jest bierna to instalacja powinna działać po wyjęciu zworek w ZWR-210DC. Przy aktywnej asr należy w ZWR-210DC pozostawić zworkę DC w torze UHF, a następnie zamontować zasilacz z separatorem napięcia ZZ-A7 (w komplecie z anteną) lub FA-121. - Przy nowej instalacji proponujemy skorzystać z porad przytoczonych już powyżej lub zamontować antenę EK-345, umożliwiającą odbiór w dwóch interesujących nas pasmach UHF i VHF.