Integracja rozwiązań dla instalacji telekomunikacyjnych i operatorów kablowych

SWK-9216NGV MultiBAS

SWK-9216NGV MultiBAS - wzmacniacz kanałowy zintegrowany z multiswitchem

SWK-9216NGV MultiBAS to połączenie w jednej wspólnej obudowie wzmacniacza wielozakresowego WWK-9NGV i multiswitcha obsługującego sygnały z dwóch satelitów (dwa konwertery Quattro). Za pomocą urządzenia można dostarczyć sygnał do 16 gniazd RTV-SAT lub 8 gniazd RTV-2xSAT (przyłączanie odbiorników dwugłowicowych TWIN PVR).

Urządzenie przeznaczone jest dla instalacji antenowych do odbioru cyfrowych programów TV naziemnej (DVB-T) i sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 w blokach wielorodzinnych, domkach jednorodzinnych, rezydencjach, hotelach, pensjonatach, domach wypoczynkowych, szkołach, szpitalach, itp. W celu optymalizacji kosztów, urządzenie jest pozbawione zintegrowanego sterownika. Całość operacji związanych z ustawianiem wzmacniacza jest realizowana za pomocą zewnętrznego manipulatora URC- 100, który również jest produkowany w TELKOM-TELMOR. Dedykowany sterownik posiada możliwość podłączenia zewnętrznej pamięci USB oraz posiada złącze RJ-45, służące do połączenia URC-100 z siecią INTERNET.

Podłączenie i uruchomienie SWK-9216NGV MultiBAS można rozpocząć po prawidłowym zainstalowaniu i ustawieniu anten odbiorczych dla sygnałów TV oraz SAT. Anteny powinny być ustawiane przy użyciu dedykowanych przyrządów pomiarowych, odpowiednio dla sygnałów np. ROVER HD TAB 7 lub ROVER HD TAB 4. Przed włączeniem urządzenia do gniazda zasilającego ~230V należy podłączyć do odpowiednich gniazd wejściowych sygnały z anten TV i SAT.

W magistralach muliswitchowych, oprócz samych urządzeń, istotną rolę odgrywa pewność połączeń. Dlatego zaleca się stosowanie odpowiednio dobranych złącz i gniazd, dających niezawodny i trwały kontakt. Takie parametry zapewniać będzie konstrukcja nowych gniazd zastosowanych w SWK-9216NGV MultiBAS. Pozwala ona na wielokrotne wkręcanie i wykręcanie kabla połączeniowego bez obniżania parametrów prawidłowego i dobrego kontaktu. Dodatkowo gniazda wyposażono w sprężynkę sygnalizującą poprawność połączenia charakterystycznym kliknięciem, co słychać na załączonym materiale wideo.

Zachęcamy do przeczytania artykułu na naszym blogu, w którym opisujemy przykład zastosowania poprzedniej wersji urządzenia - MultiBASa SWK-9216.

 

Cechy produktu:

  • urządzenie zgodne z Rozporządzeniem MTBiGM z 2012r.,
  • integracja wzmacniacza kanałowego i multiswitcha dla dwóch pozycji satelitarnych -  w jednym urządzeniu,
  • możliwość wyłączenia / włączenia wewnętrznych przedwzmacniaczy,
  • trzy wejścia UHF współdzielące siedem przestrajalnych torów kanałowych o szerokości 8-48 MHz,
  • możliwość zasilania przedwzmacniaczy UHF napięciem 12V/24V,
  • diodowa sygnalizacja stanu pracy przedwzmacniacza,
  • najnowsze zabezpieczenia przeciwzwarciowe na wejściachUHF i SAT,
  • najnowsze zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe na wejściach UHF i SAT,
  • zewnętrzny programator,
  • możliwość redundancji zasilania – 2 niezależne wejścia.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego, na którym pokazujemy poszczególne kroki konfiguracji poprzedniej wersji urządzenia (SWK-9216) za pomocą programatora URC-100.

 

Oprogramowanie do sterownika URC-100:

 C0216a39.FIR [309,21 kB]
skontaktuj się

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas
58 739 59 59

Napisz do nas
telmor@telmor.pl

newsletter
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×