Integracja rozwiązań dla instalacji telekomunikacyjnych i operatorów kablowych

Seria TeSM-101

Skrzynka telekomunikacyjna TeSM-101

Seria TeSM-101 to skrzynki podtynkowe, przeznaczone do montażu w każdym mieszkaniu budynku wielorodzinnego, którego projekt jest zgodny z aktualnie obowiązującymi przepisami. W skrzynce zbiegają się kable telekomunikacyjne z pomieszczenia technicznego oraz gniazd teletechnicznych zamontowanych w mieszkaniu.

Konstrukcja skrzynek TeSM-101 została oparta o szerokie konsultacje z biurami projektowymi, co pozwoliło zoptymalizować ich kubaturę przy jednoczesnym zachowaniu minimalnej grubości ściany, w której są montowane. Produkt posiada dokładnie zaprojektowany kołnierz, który pozwala licować drzwi szafki z powierzchnią ściany (z szafki nie wystają żadne elementy).

W drzwiach frontowych znajdują się otwory wentylacyjne, które pełnią również funkcję szczelin przepuszczających sygnały WiFi.

Szafki TeSM-101 wyposażone są w komorę przyłączeniową (tzw. komorę krosową) kabli telekomunikacyjnych: światłowodów, skrętek i kabli koncentrycznych. Pozwala ona uporządkować kable doprowadzone do mieszkania i dokonać przyłączenia urządzeń konwertujących medium transmisyjne: modemów TVK, routerów, wzmacniaczy RTV, multiswitchy z wejściami optycznymi, rozgałęźników itp. Powyższe urządzenia można w szybki i łatwy sposób zamontować na prefabrykowanej tylnej ścianie szafki. W przedmiotowej ściance znajdują się otwory do przewlekania pasków rzepowych i/lub tasiemek instalacyjnych do przytwierdzenia urządzeń.

Wzór użytkowy TeSM-101 został zgłoszony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej.

W myśl obowiązującego rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 22.11.2012r. §192e, pkt. 2, istnieje obowiązek montowania Telekomunikacyjnej Skrzynki Mieszkaniowej w każdym mieszkaniu, którego projekt został zatwierdzony po 22 lutego 2013 roku.

UWAGA:
Nasze szafki telekomunikacyjne pozwalają na transmisję sygnałów typu WiFi poprzez specjalne wycięcia w drzwiczkach. Jednakże, aby uzyskać najlepszą możliwą propagację WiFi, zalecamy umieszczanie routerów lub punktów dostępowych poza szafkami telekomunikacyjnymi.

Cechy produktu:

  • wymiary zewnętrzne: 373 x 426 x 93 mm,
  • podtynkowa,
  • idealne licowanie ze ścianą,
  • łatwy montaż urządzeń z zastosowaniem tasiemek zaciskowych, lub pasków rzepowych,
  • komora porządkująca kable telekomunikacyjne,
  • solidna konstrukcja z blachy ocynkowanej,
  • drzwi z otworami przepuszczającymi sygnały WiFi,
  • łatwy i szybki montaż w przygotowanym otworze za pomocą pianki,
  • zamek uniwersalny chroniący przed dostępem dzieci.

 

Sugerujemy doposażenie szafek serii TeSM-101 w następujące urządzenia: gniazda optyczne FTTH FOS-2 lub FOS-4, adapter jednomodowy TWIN, przejście gniazdo F/F "beczka" oraz moduł Keystone UTP RJ 45.

 

TeSM-101 rzut techniczny:

 

 

 

 

 

 

 

TeSM-101E rzut techniczny:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

skontaktuj się

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas
58 739 59 59

Napisz do nas
telmor@telmor.pl

newsletter
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×