Integracja rozwiązań dla instalacji telekomunikacyjnych i operatorów kablowych

Węzeł optyczny MON-1629LN (Low Noise)

MOM-1629LN - węzeł optyczny

MON-1629LN  jest kompaktowym węzłem optycznym posiadającym wysoki poziom wyjściowy RF, mającym szerokie zastosowanie w sieciach typu FTTB oraz RFoG.

Dzięki unikatowemu mechanizmowi AUTO-LINK ścieżki RF, MON-1629LN umożliwia bezprzerwową transmisję w obu kierunkach w trakcie wymiany wkładek. Rozwiązanie to pozwala na wymianę wkładek konfiguracyjnych bez przerywania pracy urządzenia. W czasie, gdy dana wkładka konfiguracyjna jest wyjęta, automatycznie załączana jest wartość 5dB. Po włożeniu wkładki tłumik/korektor jest rozłączany.

MON-1629LN wyposażony jest również w mechanizm włączania akcji laserowej BURST MODE. Nadajnik optyczny kanału zwrotnego jest załączany w momencie wykrytej transmisji modemowej. Poziom załączenia nadajnika następuje przy 72 dBµV na porcie wejściowym nodu optycznego. Dzięki takiemu mechanizmowi operator może podłączyć poprzez spliter optyczny w zależności od topologii sieci, kilka nodów i transmitować sygnał jednym włóknem do jednego odbiornika optycznego kanału zwrotnego (KZ) w stacji czołowej. Funkcjonalność ta również pomaga obniżyć poziom podłogi szumowej odbieranej w odbiorniku KZ.

MON-1629LN jest nowoczesnym nodem optycznym, wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom wynikającym z wyścigu na ostatniej mili włókna. Pozwala operatorowi elastycznie konfigurować swoją sieć w zależności od wymagań topologicznych oraz biznesowych. Konstrukcja, bazująca na standardowych komponentach regulacyjnych, zapewnia łatwość obsługi oraz minimalizację kosztów.

Cechy:

  • dedykowany dla sieci FTTB oraz RFoG,
  • niskoszumny odbiornik,
  • wysoki poziom wyjściowy RF,
  • zakres pracy do 1 GHz,
  • prosta bezprzerwowa regulacja,
  • wbudowane AGC (Automatic Gain Control),
  • zasilanie zdalne/lokalne,
  • przenoszenie zasilania.

 

skontaktuj się

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas
58 739 59 59

Napisz do nas
telmor@telmor.pl

newsletter
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×