Integracja rozwiązań dla instalacji telekomunikacyjnych i operatorów kablowych

WK-410 przestrajany wzmacniacz masztowy DVB-T

WK-410 przestrajany wzmacniacz masztowy DVB-T

Przestrajany wzmacniacz masztowy typu WK-410 przeznaczony jest do współpracy z instalacjami antenowymi służącymi do odbioru sygnałów telewizji cyfrowej DVB-T. Może współpracować zarówno z antenami biernymi, jak również z antenami aktywnymi z wbudowanym przedwzmacniaczem (przejście stałoprądowe w jednym torze UHF). Urządzenie zasilane jest z zewnętrznego zasilacza. Napięcie zasilania doprowadzane jest do urządzenia poprzez zwrotnicę zasilającą i kabel koncentryczny dołączany do jego wyjścia. Wzmacniacz WK-410 wyposażony jest w dwa wejścia UHF, 1xVHF, 1xUKF(FM) i wbudowane cztery filtry kanałowe.

Przydziały filtrów do każdego z wejść UHF można ustalić za pomocą zworek (możliwe są opcje 0/4, 1/3,2/2). Dodatkowo wzmacniacz spina wszystkie wejścia na zasadzie zwrotnicy antenowej, zatem gotowy jest do sumowania sygnałów z różnych anten, łącznie z gotowością odbioru MUX-a w paśmie VHF. Uzupełniająco, na wejściu UHF1, WK-410 posiada wbudowany filtr, wykonany w technologii SAW, który eliminuje niekorzystny wpływ zakłóceń pochodzących od sygnałów mobilnego Internetu (LTE).

Podstawowym zadaniem wzmacniacza jest wyselekcjonowanie czterech sygnałów o różnych poziomach odbieranych w zakresie pasma UHF w celu ich wyrównania (więcej na naszym blogu). Tak przygotowane sygnały można bezpośrednio podłączyć do odbiornika TV lub tunera DVB-T. W przypadku rozleglejszej instalacji kablowej, sygnały z WK-410 można wzmocnić, wykorzystując zewnętrzny wzmacniacz typu WSS lub WMX i dalej poprzez instalację kablową przesłać je do punktów odbioru. Regulacja poziomu wzmocnienia sygnału dla każdego z czterech torów wzmacniacza realizowana jest za pomocą potencjometrów.

Dzięki zastosowaniu plastikowej, bryzgoszczelnej obudowy, WK-410 można montować na zewnątrz, bezpośrednio na maszcie antenowym.

Cechy produktu:

  • wzmacniacz masztowy dedykowany do pracy z cyfrowymi sygnałami TV naziemnej – DVB-T,
  • cztery niezależne wejścia: 2xUHF, 1xVHF, 1xUKF(FM), w tym jedno wejście UHF z filtrem LTE (technologia SAW),
  • 4 przestrajane filtry UHF w zakresie kanałów k.21-k.60, przydział filtrów za pomocą zworek,
  • niezależna dla każdego toru regulacja kanału wyjściowego i wzmocnienia,
  • zdalne zasilane poprzez wyjście (OUT),
  • możliwość montażu na zewnątrz – w komplecie obudowa bryzgoszczelna.

 

Konfiguracja:

Ustawienie filtrów dla każdego z wejść UHF oraz regulację poziomu sygnału dla każdego kanału prezentuje poniższy film:

 WK-410 karta katalogowa [342,23 kB]

 

Zachęcamy do przeczytania artykułu na naszym blogu: MUX8 – jak odbierać bez zakłóceń? oraz obejrzenia materiału wideo, na którym prezentujemy pełną gamę produktów do odbioru darmowych kanałów z MUX8:

skontaktuj się

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas
58 739 59 59

Napisz do nas
telmor@telmor.pl

newsletter
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×