Integracja rozwiązań dla instalacji telekomunikacyjnych i operatorów kablowych

TeSM-106

Skrzynka telekomunikacyjna TeSM-106

Skrzynka podtynkowa TeSM-106 przeznaczona jest do montażu w każdym mieszkaniu budynku wielorodzinnego, którego projekt jest zgodny z obowiązującymi przepisami. W szafce zbiegają się kable telekomunikacyjne z pomieszczenia technicznego oraz gniazd teletechnicznych zamontowanych w mieszkaniu.

Konstrukcja TeSM-106 została przygotowana w oparciu o szerokie konsultacje z biurami projektowymi. Pozwoliło to zoptymalizować kubaturę szafki,
przy jednoczesnym zachowaniu minimalnej grubości ściany, w której szafka jest montowana. TeSM-106 posiada dokładnie zaprojektowany kołnierz, który pozwala licować drzwi szafki z powierzchnią ściany (z szafki nie wystają żadne elementy) oraz zasłonić szczelinę powstałą po montażu w otworze ściennym.

Szafka TeSM-106 wyposażona jest w dedykowaną komorę przyłączeniową (tzw. komora krosowa) dla kabli telekomunikacyjnych: światłowodów, skrętek i kabli koncentrycznych. Pozwala ona uporządkować kable doprowadzone do mieszkania i dokonać przyłączenia urządzeń konwertujących medium transmisyjne: modemy TVK, routery, wzmacniacze RTV, multiswitche z wejściami optycznymi, rozgałęźniki itp. Powyższe urządzenia można w szybki i łatwy sposób zamontować na prefabrykowanej tylnej ścianie szafki, w której znajdują się otwory do przewlekania pasków rzepowych i/lub tasiemek instalacyjnych.

W myśl obowiązującego rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 6.11.2012r. §192e, pkt. 2, istnieje obowiązek montowania telekomunikacyjnej skrzynki mieszkaniowej w każdym mieszkaniu, którego projekt został zatwierdzony po 22 lutego 2013r.

UWAGA:
Nasze szafki telekomunikacyjne pozwalają na transmisję sygnałów typu WiFi poprzez specjalne wycięcia w drzwiczkach. Jednakże, aby uzyskać najlepszą możliwą propagację WiFi, zalecamy umieszczanie routerów lub punktów dostępowych poza szafkami telekomunikacyjnymi.

 

Cechy produktu:

  • wymiary zewnętrzne: 300 x 300 x 93 m,
  • podtynkowa,
  • optymalne wymiary i kubatura,
  • idealne licowanie ze ścianą,
  • łatwy montaż urządzeń przy pomocy tasiemek zaciskowych lub pasków rzepowych,
  • posiada komorę porządkującą kable telekomunikacyjne (komora krosowa),
  • solidna metalowa obudowa,
  • gniazdko 230V,
  • łatwy i szybki montaż w przygotowanym otworze za pomocą pianki,
  • zamek uniwersalny chroniący przed dostępem dzieci.

 

Sugerujemy doposażenie szafki TeSM-106 w następujące urządzenia: gniazda optyczne FTTH FOS-2 lub FOS-4, adapter jednomodowy TWIN, przejście gniazdo F/F "beczka" oraz moduł Keystone UTP RJ 45.

 

skontaktuj się

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas
58 739 59 59

Napisz do nas
telmor@telmor.pl

newsletter
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×