Integracja rozwiązań dla instalacji telekomunikacyjnych i operatorów kablowych

Nowy standard DVB-T2/ HEVC (H.265)

Technologia DVB-T2 to kolejny etap rozwoju telewizji naziemnej. Celem zmiany sposobu nadawania w czerwcu 2022 roku jest wprowadzenie szerszej oferty kanałów jak również możliwość skorzystania z nowych technologii stosowanych do przesyłu obrazu (np. kodowanie HEVC, standard ultra wysokiej rozdzielczości 4K Ultra HD wraz z systemem dynamicznej kontroli obrazu - HDR lub Dolby Vision), dźwięku (np. Dolby Atmos) oraz usług hybrydowych (HbbTV w nowym standardzie).

Z wszystkich tych możliwości będzie można skorzystać posiadając odpowiedni odbiornik telewizyjny oraz dobrze działającą instalację służącą do odbioru telewizji naziemnej.

Proces zmiany standardu DVB-T na DVB-T2 łączy się również z inną ważną dla odbiorcy zmianą. Od 30 czerwca 2022 roku wszystkie nadajniki telewizji naziemnej muszą zawęzić pasmo nadawania UHF z 470-790MHz do 470-694MHz, VHF pozostaje bez zmian. Celem tego zabiegu jest uwolnienie pasma 694-790MHz i przekazanie tych częstotliwości operatorom telefonii komórkowej celem uruchomienia usługi 5G. Ten proces jest dużo bardziej problematyczny dla obecnych instalacji antenowych. Nadajniki 5G/LTE o dużej mocy mogą skutecznie zakłócić odbiór DVB-T/T2 jeżeli nie zadbamy o jakość instalacji.

Przełączenia sygnały telewizyjnego z DVB-T/H.264 (MPEG4/AVC) na nowy standard DVB-T-T2/HEVC (H.265) odbędą się w 2022 roku w czterech etapach planowanych na 28 marca, 25 kwietnia, 23 maja i 27 czerwca.

 

 

 

 

 

 

Poniżej zebraliśmy dla Państwa produkty, które skutecznie zapobiegają wpływowi sygnałów GSM na sygnał telewizji naziemnej:
1) Anteny serii asr w wersji 5G PROTECTED - wersja classic (najlepsza polska antena na rynku, znana od dekad teraz w nowym, zmodernizowanym wydaniu) oraz wersja IQ (z inteligentnym przedwzmacniaczem, który skutecznie radzi sobie z sygnałami o dużej różnicy mocy).
2) Anteny DiGIT Activa 5G PROTECTED - nowe wydanie anteny, która najlepiej radzi sobie w miejskiej zabudowie (mało miejsca, dużo odbić sygnału).
3) Wzmacniacze kanałowe WWK  - wersja 9NGV PRO z filtrami SAW o dużej skuteczności oraz nasz nowy, cyfrowy wzmacniacz WWK Alpha, który oprócz eliminacji sygnałów 5G/LTE pozwoli na uzyskanie optymalnych dla instalacji sygnałów niezależnie od źródła sygnału (rodzaju anteny).
4) Akcesoria - kable koncentryczne typu TRISHIELD o wysokim poziomie ekranowania, dodatkowe filtry typu FAR 48 oraz profesjonalne złącza kompresyjne marki PCT. Zgodnie z powiedzeniem, instalacja jest tak mocna (odporna) jak jej najsłabsze ogniwo. Zabezpieczenia stosowane w naszych urządzeniach mogą nie pomóc jeżeli nie zadbamy o właściwą, szczelną transmisję sygnału z anteny do odbiornika telewizyjnego.
5) Mierniki ROVER Ultra - nowa seria analizatorów włoskiego producenta pozwoli skutecznie zmierzyć odbierany sygnał DVB-T2 (i nie tylko) oraz precyzyjnie ocenić jego jakość. Proponujemy TAB 5 Ultra jako rozwiązania optymalne dla każdego instalatora lub pasjonata.

 

skontaktuj się

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas
58 739 59 59

Napisz do nas
telmor@telmor.pl

newsletter
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×